Nauka jazdy i egzamin na automacie

Samochód nigdy nie zgaśnie na światłach, przy ruszaniu na wzniesieniu ani podczas gwałtownego hamowania. Nie trzeba wykonywać żadnych czynności przy zmianie biegu – możemy poświęcić więcej uwagi na to, co się dzieje wokół nas na drodze. Podjeżdżając do skrzyżowania tylko wciskamy pedał hamulca a gdy się upewnimy o możliwości jazdy po prostu wciskamy pedał gazu – wszystkie inne czynności wykonają się same, a my opuszczamy skrzyżowanie bez stresu.

Podczas egzaminu na automatycznej skrzyni biegów nasze poczynania nie są rejestrowane kamerami, więc odpada stres z tym związany. Po nabraniu praktyki w ruchu drogowym możemy zdać dodatkowy egzamin praktyczny na samochodzie z ręczną skrzynią biegów i otrzymamy prawo jazdy kat. B bez ograniczeń. W takim przypadku nie trzeba uczęszczać na żadne kursy teoretyczne ani praktyczne. Nie ma też ponownego egzaminu teoretycznego.

 

 • Szkolenia praktyczne odbywają się na samochodzie Suzuki Swift z automatyczną skrzynią biegów.
 • Egzamin państwowy odbywa się na NASZYM samochodzie, który podstawiamy specjalnie w tym celu do Ośrodka Egzaminowania.
 • Zdobyta kategoria uprawnia do jazdy wszystkimi samochodami osobowymi z automatyczną skrzynią biegów.
 • Aby móc jeździć także samochodami z manualną skrzynią biegów, wystarczy (bez robienia znowu kursu) ponownie podejść do egzaminu na samochodzie z manualną skrzynią biegów.

Suzuki Swift (rok produkcji: 2010)

Jeżeli są Państwo zainteresowani kursem na takim aucie wystarczy po skończonych u nas wykładach teoretycznych poprosić o przydzielenie takiego samochodu. Jeżeli jesteś już uczestnikiem naszego kursu na normalnym aucie – to masz możliwość przeniesienia się w trakcie jazd na samochód z automatyczną skrzynią biegów!

Dlaczego warto warto robić prawo jazdy na automacie?

 • Jazda na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów jest o wiele łatwiejsza – skraca to znacznie czas potrzebny do opanowania samochodu.
 • Zdawalność na egzaminie państwowym jest o wiele wyższa niż przy skrzyni manualnej.
 • Dla początkującego kierowcy jazda automatem jest znacznie bardziej bezpieczna i mniej stresująca,  pozwala skupić więcej uwagi na drogę i nie tylko.
 • Samochód przystosujemy również dla osoby niepełnosprawnej.

Zalety egzaminu na automatycznej skrzyni biegów:

 • Całe 30 godzin szkolenia praktycznego jest poświęcone na jazdę, nie musimy się uczyć przez parę godzin jak ruszać z miejsca, zmieniać biegi na wyższe i niższe, czy hamować tak, żeby nie zadławić silnika.
 • Bardzo wysoki komfort podróży. Kto zakosztował jazdy automatem, rzadko powraca do manualnej skrzyni biegów.
 • Auto ma tylko dwa pedały – hamulca i gazu, lewa noga odpoczywa – nie ma sprzęgła.
 • Ruszamy z miejsca puszczając pedał hamulca, samochód spokojnie ruszy również na wzniesieniu. Samochód nigdy nie zgaśnie na światłach, przy ruszaniu na wzniesieniu ani podczas gwałtownego hamowania. Nie trzeba wykonywać żadnych czynności przy zmianie biegu – możemy poświęcić więcej uwagi na to, co się dzieje wokół nas na drodze. Podjeżdżając do skrzyżowania tylko wciskamy pedał hamulca, a gdy się upewnimy o możliwości jazdy po prostu wciskamy pedał gazu – wszystkie inne czynności wykonają się same, a my opuszczamy skrzyżowanie bez stres
 • Egzamin zdaje się na tym samym samochodzie, na którym uczyło się jeździć. Po nabraniu praktyki w ruchu drogowym możemy zdać dodatkowy egzamin praktyczny na samochodzie z ręczną skrzynią biegów i otrzymamy prawo jazdy kat. B bez ograniczeń. W takim przypadku nie trzeba uczęszczać na żadne kursy teoretyczne ani praktyczne. Nie ma też ponownego egzaminu teoretycznego
 • Mamy te same uprawnienia do prowadzenia pojazdów jak na kat. B, również możemy ciągnąć odpowiednie przyczepy.
 • Praktycznie każda fabryka samochodów produkuje modele aut ze skrzyniami automatycznymi, zautomatyzowanymi lub bezstopniowymi, którymi będziemy mogli jeździć. Wybór aut używanych z automatyczną przekładnią jest również bardzo duży – od aut małych (Smart, Opel Corsa, Nissan Micra) do aut luksusowych, które standardowo są wyposażane w taką przekładnię.
 • Jest to idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją nawet dwóch kończyn, lub osób, które nie mogą sobie poradzić ze zmianą biegów.
 • Masz za sobą część lub cały kurs nauki jazdy a nie radzisz sobie ze zmianą biegów? Możesz zdawać egzamin samochodem z automatyczną skrzynią biegów! To żaden problem. Przyjdź ze swoją kartą przeprowadzonych zajęć. Cenę kursu ustalimy indywidualnie. Na pewno będziesz zadowolony.

Sądzisz że masz problemy manualne i ciężko Ci będzie połączyć pracę nóg i rąk przy zmianie biegów z jednoczesnym zwracaniem uwagi na szczegóły istotne dla jazdy .Zapisz się na kurs na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów. Jest to alternatywa dla osób chętnych które mają problemy z synchronizacją rąk i nóg.

Czym się różni prawo jazdy na automat od „zwykłego”?
Wyłącznie dopiskiem ” 78 ” w rubryce na dole prawa jazdy. Wyłącznie dla pojazdów z automatyczną skrzynią biegów.

Menu